3178  |      

مقاله ها

لغو ویزا بین ایران و آذربایجان

رئیس جمهور آذربایجان ، الهام علی اف، با اعلام اینکه محور اصلی گفتگوهای اجلاس سه جانبه موضوع راه آهن شمال به جنوب است، از لغو روادید میان ایران و آذربایجان سخن گفت و تاکید کرد: ما به دنبال گسترش مسیر شمال به جنوب هستیم

در نشست خبری مشترک با حجت الاسلام حسن روحانی ، رئیس جمهور آذربایجان با تاکید بر اینکه ما به دنبال خط شمال به جنوب هستیم، اظهار داشت: تفاهم نامه هایی در اجلاس پیش رو در این خصوص امضاء خواهیم کرد.

وی با اظهار رضایت از تعاملات ایران و آذربایجان گفت: گفتگوهای اجلاس سه جانبه یک موضوع مهمی برای منطقه خواهد داشت. رئیس جمهور آذربایجان ادامه داد: ما به دنبا گسترش مسیر شمال به جنوب هستیم و محور اصلی گفتگوهای ما موضوع راه آهن شمال به جنوب است. 

علی اف همچنین در این نشست در جهت گسترش و ایجاد تسهیلات برای گردشگران و مسافران هر دو کشور وعده داد: از این به بعد هموطنان ایران و آذربایجان بدون نیاز به ویزا و روادید به کشورهای هم سفر خواهند نمود. 

در ادامه با بیان اینکه ایران و آذربایجان اختلاف فکری ندارند، وی تاکید کرد: ما گام مهمی برای تعامل بیشتر میان کشور برقرار کرده ایم. علی اف هم چنین تاکید کرد: بایستی در جلسات اخیر موضوع حمله ارمنستان مورد بررسی بیشتر و دقیق تری قرار بگیرد. 

در آخر رئیس جمهور آذربایجان از ملت ایران قدردانی و عشق و علاقه خود را به آنان ابراز کرد.

با لغو روادید بین دو کشور بایستی منتظر گسترش هر چه بیشتر تورهای هوایی باکو و استقبال هموطنان برای سفر به این کشور بود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص تور هوایی باکو از تبریز و تور زمینی باکو از تبریز و همچنین تور نوروزی باکو با همکاران ما در شرکت آذرگشت ملکی تماس حاصل فرمایید . به کانال تلگرامی ما بپیوندید . azargashtmaleki@

برای آشنایی بیشتر با  هتل های باکو ( هتل قفقاز پوینت ، هتل شهر قفقاز ، هتل ماریوت آبشرون ، هتل کمپینسکی ، هتل فرمونت و هتل قفقاز اسپورت باکو ) روی هر کدام کلیک کنید.

 

عضویت در خبرنامه

سامانه پرداخت آنلاین

لطفا مبلغ را در کادر زیر وارد نمایید.

مبلغ:
بابت:

نماد اعتماد و نشان ملی

logo-samandehi

جوملا فارسی