|      

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 485
پنج شنبه, 05 آذر 1394 ساعت 10:46

یونان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی کشور


(به یونانی : Ελλάδα) کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است ، این کشور از شمال با آلبانی ، مقدونیه و بلغارستان و در شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است . سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای یونان محدود است . «یونان» نام فارسی این کشور است .

یونان در محل اتصال سه قاره آسیا ، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان ، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است . این کشور به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی ، فلسفه غرب ، بازی‌های المپیک ، علوم سیاسی ، نمایشنامه‌نویسی (شامل هر دو نوع کمدی و تراژدی) قابل توجه است .

یونان دارای تاریخی ویژه و پر حادثه است و دارای میراث فرهنگی است که به طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برایفرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود به حساب می‌آید .

امروز یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا (از ۱۹۸۱ میلادی) ، عضو اتحادیه اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا (از ۲۰۰۱ میلادی) ، ناتو (از ۱۹۵۱ میلادی) ، منطقه همکاری و بهره برداری اقتصادی یا OECD (از ۱۹۶۰ میلادی) ، آژانس فضایی اروپا یا ESA (از ۲۰۰۱ میلادی) است . آتن پایتخت و سالونیک ، پاتراس و هراکلیون از شهرهای بزرگ آن به شمار می‌روند .

 

   
 
10,688,058 : جمعيت
  : زبان
  : با سواد
0.18% : رشد جمعيت
ارتدكس 98% : دين
  : توريست در سال
آتن : پايتخت
جمهوري پارلماني : حكومت
131,940 كيلو متر : مساحت
  : همسايه ها
6,348,800 : خط تلفن
9,305,700 : همراه
.gr : شناسه اينترنتي
يورو : واحد پول
گندم ، غلات ، جو ، گوجه �?رنگي ، تنباكو ، مشروب ، سيب زميني ، لبنيات : محصولات كشاورزي
جهانگردي ، صنايع غذايي و تنباكو ، پارچه ، صنايع شيميايي ، ن�?ت : صنعت
3.7% : رشد اقتصادي
9.9% : بيكار
94.13 بيليون : بودجه
4.72 ميليون : صادرات به ايران
54.56 بيليون كيلو وات : واردات از ايران
  : زميني
2,571 كيلو متر : راه آهن
6 كيلو متر : آبي
82 : فرودگاه
 
 
 جاذبه های توریستی

این قسمت از سایت در حال ساخت است.شهر های مهم

آتن

 

آتفن (به یونانی: Αθήνα، تلفظ: آثینا) نام پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از نام زنخدایی به نام آتنا گرفته شده است. شهر آتن بیش از ۳٬۶۰۰٬۰۰۰ تن جمعیت دارد.
شهر آتن، پایتخت یونان در نزدیکی خلیج سالونیک در دشت آتیک از شهرهای مهم تاریخی جهان باستان و مرکز دانش و فلسفه و ادب بود. تاریخ آتن را افسانه های بسیار فرو پوشانده است اما از قرن هفتم ق – م وضع تاریخی آن روشن است.
آثار بدیع و عظیم تاریخی بسیار در آتن باستان بجاست و هر ساله هزاران جهانگرد و مشتاق و شیفته آثار هنری تاریخی را به سوی خود می کشاند. برخی از ابن بناها عبارتند ازپارتنون، پروپلایا، ارختنوم و اکروپولیس.
 
کرفت  

کرفت (به یونانی:Κ�?ήτη Kríti؛به ترکی عثمانی: گرید ، Girit؛به لاتین: Candia,Creta؛به فرانسوی:Crète) بزرگترین جزیره یونان است که ۳۲۲۰ مایل مربع پهناوری دارد و پنجمین جزیره بزرگ دریای مدیترانه نیز هست. این آبخست به تقریب در مختصات جغرافیایی ۳۵ درجه شمالی و ۲۴ درجه خاوری جای گرفته‌است. کرت کانون تمدن مینوسی کهنترین تمدن اروپا بوده‌است. کرت مرکز کهنترین تمدن در اروپا-تمدن مینوسی- بوده است. گاه این جزیره را گهواره تمدن اروپا نیز می‌خوانند. با این همه دانسته‌های ما از خاستگاه این تمدن به دلیل کم بودن آگاهی ها و ناخوانا ماندن دبیره آنان ناچیز است. برخی از دانسته‌های ما در هاله‌ای از افسانه از تاریخنگاران و چامه‌سرایان یونانی‌ای چون هومر به ما رسیده‌است. در زمان رومیان کرت درگیر جنگ‌های مهردادی شد. مارکوس آنتونیوس کرتیکوس در ۷۱ (پیش از میلاد) به این جزیره تاخت ولی ناکام ماند. ولی سرانجام کوئینتوس کسلیوس متلوس سردار رومی پس از سه‌سال و با سه لژیون توانست این جزیره را به روم بپیوندد. از این پس این جزیره بخشی از امپراتوری روم و در آینده امپراتوری بیزانس گردید تا اینکه در ۸۲۴ (میلادی) عربها بر کرت دست‌یازیدند. در ۹۶۰ بیزانسیها کرت را بازپس‌گرفتند. در جنگ‌های صلیبی این جزیره چند بار دست‌به‌دست شد تا اینکه در ۱۶۶۹ عثمانی‌ها بر کرت چیره شدند. محاصره کرت به دست عثمانی‌ها که به چیرگی اینان بر این جزیره انجامید بیست‌و‌یک سال به درازا کشید و می‌نماید که این درازترین محاصره در تاریخ باشد. در جنگ استقلال یونان ؛که از ۱۸۲۱ آغاز شد؛مردمان کرت بسیار کوشا بودند و این جزیره صحنه خشونت عثمانی‌ها گردید. در زمان استقلال یونان ۴۵درصد مردمان این جزیره مسلمان بودند که بسیاری از آنان پس از آن به کیش پیشین خویش مسیحیت بازگشتند و بازمانده مسلمانان نیز در ۱۹۲۴ در روند جابه‌جایی تبعه‌های دو کشور ترکیه و یونان از این جزیره بیرون رفتند.در روند جنگ جهانی دوم کرت در مه ۱۹۴۱ صحنه جنگ کرت میان چتربازان آلمانی و نیروهای انگلیسی بود.

 

 


جاذبه های توریستی

این قسمت از سایت در حال ساخت است.

جاذبه های توریستی

این قسمت از سایت در حال ساخت است.

جاذبه های توریستی

این قسمت از سایت در حال ساخت است.

خواندن 931 دفعه

محتوای بیشتر در این بخش: « کانادا اندونزی »

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی: جهت دریافت جدیدترین اخبار آژانس و تورها و پکیج های دقیقه 90 با درج ایمیل خود به رایگان عضو خبرنامه آذرگشت ملکی شوید.

سامانه پرداخت آنلاین

لطفا مبلغ را در کادر زیر وارد نمایید.

مبلغ:
بابت:

نماد اعتماد ملی

logo-samandehi

جوملا فارسی