|      

شروع به کار ویزای شینگن آسیای مرکزی

 

 ویزای مشترک آسیای مرکزی موسوم به «Silk visa» شبیه ویزای شینگن اتحادیه اروپا است که از ماه فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی برای ازبکستان و قزاقستان به کار گرفته می‌شود، جمهوری آذربایجان نیز می‌تواند به این طرح ملحق شود.

اولوگ بیک کاسیم خوجایوف، معاون کمیته دولتی گردشگری ازبکستان، با اشاره به اینکه از اوایل سال آینده میلادی اجرای طرح ویزای مشترک آسیای مرکزی آغاز می‌شود، گفت: این ویزا با هدف اقدام مشترک برای جلب بیشتر گردشگران خارجی به منطقه آسیای مرکزی و به‌طور کلی معرفی هر چه بیشتر این منطقه به کار گرفته می‌شود.

معاون کمیته دولتی گردشگری ازبکستان اضافه کرد: درحال حاضر قرقیزستان و تاجیکستان هم نسبت به طرح ویزای مشترک آسیای مرکزی علاقه نشان می‌دهند و قزاقستان برنامه‌ریزی کرده است جمهوری آذربایجان و ترکیه را نیز به این طرح ملحق کند.

شینگن به مجموعه کشورهای اروپایی گفته می‌شود که تحت پیمانی با همین نام، قوانین یکپارچه‌ای در راستای فعالیت‌ها و مقررات مرزی و مسافرتی خود، وضع کرده‌اند. به سبب همین پیمان، تمامی مردم کشورهای خارج از این اتحادیه، جهت سفر و اقامت در این مناطق، موظف به اخذ مجوز ورود و روادیدی جامع و واحد موسوم به «ویزای شینگن» (Schengen Visa) هستند. مسافران خارج از منطقه‌ی شینگن می‌توانند با در اختیار داشتن ویزای شینگن، تحت زمان و شرایط مشخصی، به هر یک از کشورهای عضو این پیمان سفر کنند و در آن اقامت داشته باشند.

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی: جهت دریافت جدیدترین اخبار آژانس و تورها و پکیج های دقیقه 90 با درج ایمیل خود به رایگان عضو خبرنامه آذرگشت ملکی شوید.

سامانه پرداخت آنلاین

لطفا مبلغ را در کادر زیر وارد نمایید.

مبلغ:
بابت:

نماد اعتماد ملی

logo-samandehi

جوملا فارسی